Posted by on 26/10/2019

WARSZTAT DLA KOBIET: ZANURZENIE

WYPRAWA W GŁĄB SIEBIE
wyspa Bali, 25.04 – 2.05. 2020

Otwieramy zapisy na wiosenną edycję warsztatu w 2020r.

Podążaj za swoim oddechem, ruchem ciała, intuicją…  głęboko, w szeroko otwarte ramiona Oceanu, który obejmie Cię, ukoi co rozpalone, ukołysze co rozedrgane, zmiękczy co usztywnione i obmyje z tego, co już dłużej niepotrzebne tworząc przestrzeń na nowe.

 

 

 

Oddech – Joga – Freediving – Uważność

Zapraszamy Cię na wyjątkowa podróż na wyspę Bali. Podróż w głąb siebie, podczas której prowadzić będą Cię Twoje zmysły, Twój oddech, Twoje ciało, Twoja intuicja oraz… woda. Podróż, w której towarzyszyć Ci będą inne kobiety takie jak Ty, tworzące wspólnie wyjątkową atmosferę pełną spokoju, otwartości i wzajemnej troski. Kierunek podróży wskazywać będą dwie trenerki: Agata Bogusz – instruktorka i rekordzistka freedivingu (nurkowania na zatrzymanym oddechu), psycholog, coach i trener oraz Emilia Iwaniuk – nauczycielka jogi, masażystka shiatsu, instruktorka kyudo.

Chcemy Cię zabrać w podróż, która pomoże Ci dotrzeć w głąb siebie, za pomocą oddechu, ruchu oraz wody będziemy wchodzić głębiej, we własnym tempie przyglądać się sobie na poziomie ciała, emocji umysłu. Bardziej niż umysłowi damy się prowadzić ciału i intuicji, czuć i integrować wszystkie elementy siebie, budować zaufanie do samej siebie i przejmować odpowiedzialność za proces warsztatowy i życie. Woda pozwoli uwolnić się na chwilę od wiążącej nas z ziemią grawitacji, pozwoli puścić to, co niepotrzebnie trzyma nas i ogranicza i poczuć nieważkość, swobodę, uwolnienie.

 

Termin: 25.04 – 2.05.2020.

Miejsce: północno-wschodnie wybrzeże Bali, Indonezja.
Bali zwana również wyspą bogów, to wyjątkowe miejsce zarówno ze względu na położenie geograficzne, jak i umiejscowienie kulturowe. Wyspa przyciąga tropikalnymi krajobrazami, mistycznymi obrzędami, smakowitą kuchnią i przenosi w bardzo odmienny od naszego, pełen różnorodnych doznań świat. Miejsce warsztatu znajduje się z dala od turystycznego zgiełku, położone jest między dwiema nurkowymi miejscowościami Amed oraz Tulamben, nad brzegiem oceanu, otoczone polami i palmowym gajem.

Zakwaterowanie: Balila Beach Resort
To zbudowana w ekologicznym duchu oaza spokoju i odosobnienia, położona przy plaży, otoczona polami i gajem palmowym. Do dyspozycji mamy 5 przestronnych dwuosobowych pokoi  z rozległym tarasem i własnymi łazienkami oraz 6 mniejszych jednoosobowych pokoików zapewniających intymność i odosobnienie, ze wspólną łazienką oraz rozległym tarasem z hamakami i widokiem prosto na niebo i ocean. Hotel wyróżnia się nie tylko położeniem i pięknymi wnętrzami, ale i wyjątkową kuchnią, opartą o lokalne organiczne produkty, z których większość pochodzi z własnych upraw, zaś wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu. Możliwe jest dostosowanie potraw do potrzeb takich jak alergie czy nietolerancje pokarmowe.

KOSZTY WYJAZDU

Koszt wyjazdu:
• 4320 zł przy wpłacie zadatku do 24 grudnia 2019
5320 zł przy wpłacie zadatku od 25 grudnia 2019

Co obejmuje cena?

  • Zakwaterowanie w Balila Beach Resort (7 noclegów / 8 dni na miejscu, czyli 6 pełnych dni warsztatowych + dzień zakwaterowania i dzień wykwaterowania)
  • Pełne wyżywienie – kuchnia wegetariańska (3 posiłki dziennie) 
  • Kawa, herbata, soki i woda dostępne cały dzień
  • Pełny program warsztatu zanurzenie (patrz program warsztatu) oraz indywidualne konsultacje z prowadzącymi
  • Aktywności wplecione w program warsztatu wraz z transportem: Balijska ceremonia „oczyszczenia” prowadzona przez lokalnego duchownego, wycieczka do świątyni balijskiej Lempuyang, wycieczka nad wodospad Les, spacer wśród malowniczych pól ryżowych, medytacja przy dźwiękach gongów

Czego nie obejmuje cena?

  • Biletu lotniczego
  • Transportu na miejsce warsztatu (daj znać, jeżeli chciałabyś pomocy w organizacji transferu do hotelu z lotniska)
  • Ubezpieczenia indywidualnego

Przylatujecie w różnych terminach, z różnych miejsc, stąd dla Waszej wygody zostawiamy zakup biletów w waszych rękach. Dzięki temu możecie przylecieć wcześniej lub zostać dłużej na Bali.

Podczas warsztatu nie pojawią się dodatkowe wydatki – wszystko zawarte jest w cenie. Warto zaopatrzyć się w dodatkową gotówkę jeżeli planujecie dłuższy pobyt lub zakup pamiątek.

 

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ZAPISÓW

Zasady rezerwacji
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na info@bluego.pl do wyczerpania miejsc. Abyśmy mogły potwierdzić Twój udział w warsztacie niezbędna jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 1500 zł w przeciągu 7 dni od zgłoszenia. Resztę kwoty możesz przelać od razu podczas rezerwacji lub najpóźniej do 10.03.2020.

Zasady anulowania udziału w warsztacie
W przypadku rezygnacji do 10.03.2020 włącznie pobieramy jedynie wysokość zadatku, czyli 1500 zł (niezależnie od wielkości kwoty jaką wpłaciłaś do momentu rezygnacji). W przypadku rezygnacji zgłoszonej po 10.03.2020 pobieramy 100% ceny warsztatu. Istnieje możliwość przekazania swojego miejsca w warsztacie innej osobie (która nie zgłosiła wcześniej chęci udziału).

Odwołanie warsztatu przez nas
Jeżeli do 28.02.2020 nie zbierze się minimalna grupa osób niezbędnych do realizacji warsztatu lub po tej dacie z przyczyn losowych nie będziemy mogły poprowadzić warsztatu (np. choroba którejś z prowadzących) pozostawiamy sobie możliwość odwołania go. W takim wypadku otrzymasz zwrot wszystkich wpłaconych pieniędzy, włącznie z zadatkiem, jednak nie będziemy w stanie zwrócić Ci kosztów biletów lotniczych i innych kosztów podróży. Jeżeli tylko będzie to możliwe postaramy się wyznaczyć nowy termin warsztatu.

Nie możemy też zagwarantować zwrotu kwoty wpłaconej na warsztat w mało prawdopodobnych przypadkach katastrofy naturalnej, wojny czy innych sytuacjach będących poza naszą kontrolą. Aby uniknąć ryzyka utraty pieniędzy, sugerujemy wykupienie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie
Obowiązkowe – do wykupienia we własnym zakresie.

 

ZAKWATEROWANIE

Do dyspozycji mamy:
– 5 pokoi dwuosobowych z własnymi łazienkami i tarasem (4 z pojedynczymi łóżkami oraz 1 pokój z dużym dwuosobowym łóżkiem)
– 6 pokoi jednoosobowych ze współdzieloną łazienką
– 1 pokój dwuosobowy ze współdzieloną łazienka

O wyborze pokoju decyduje kolejność zgłoszeń – daj nam znać, którą opcję preferujesz. Istnieje możliwość zakwaterowania w pojedynkę w pokoju dwuosobowym za dodatkową dopłatą.

 

PROGRAM

Harmonogram warsztatu i przykładowy plan dnia *

25 kwietnia
przyjazd na miejsce / zakwaterowanie
14:00 – obiad
16:00 – otwarcie warsztatu
19:00  – kolacja
20:00 – medytacja z gongami

26 kwietnia – 1 maja
6:30 – medytacja
7:00 – joga / grupa zaawansowana
8:00 –  joga / grupa początkująca
9:00 – śniadanie / relaks|
11:00 – ćwiczenia oddechowe / zajęcia – basen / freediving
14:00 – obiad
16:00 – warsztaty coachingowe / wycieczki
17:30 – joga / warsztaty / wycieczki
19:00 – kolacja
20:00 – medytacje

2 maja
medytacja o wschodzie, pożegnanie z Oceanem
Śniadanie, pakowanie, check out
Wyjazd

* Plan jest propozycją i w zależności od potrzeb grupy, warunków pogodowych będziemy go na bieżąco modyfikować, wplatając w program warsztatu wymienione aktywności:
– Balijska ceremonia „oczyszczenia” prowadzona przez balijskiego duchownego
– Wycieczka do świątyni balijskiej Lempuyang
– Wycieczka nad wodospad Les
– Spacer wśród malowniczych pól ryżowych
– Medytacja przy dźwiękach gongów
Opcjonalnie – po zakończeniu warsztatu – dla chętnych wyprawa na wulkan (do potwierdzenia na miejscu)

 

Czas wolny – brak 😉

 

METODA PRACY

W czasie naszego wyjazdu szczególny nacisk położymy na ODDECH, dzięki któremu będziemy mogły obserwować jak praca z ciałem wpływa na umysł i jak nastrój wpływa na naszą postawę. Poprzez pracę z oddechem, będziemy zwiększać zakresu ruchu przepony, masując i odciążając narządy wewnętrzne, wydłużymy i rozprężymy kręgosłup, uspokoimy układ nerwowy. Pomoże nam w tym również woda pozwalająca na głębsze rozluźnienie napięć oraz redukująca ilość docierających do nas bodźców. Nauczymy się przenosić doświadczenia z jogi do naszych codziennych sytuacji, zwracając uwagę na prawidłowe ustawienie ciała, w tym naszego centrum –  miednicy i kręgosłupa. Poznamy techniki, które będziecie mogły wykonywać poza matą i wodą, a które pomogą zapobiegać kumulowaniu się stresu i pozwolą poradzić sobie z już powstałymi napięciami. Podczas praktyki jogi sekwencje będziemy budować w oparciu o metodę ashtanga jogi, łagodnej vinyasy i yin jogi. Połączymy ruch z oddechem, budując pozycje i płynnie przechodząc pomiędzy nimi w rytmie wdechu i wydechu. Podczas zajęć w wodzie wykorzystamy elementy treningu freedivingu, świadomego oddechu i ruchu, techniki relaksacyjne oraz uważności.

Koncentrować będziemy się głównie na pracy z “czuciem” (ciałem, intuicją, emocjami) jednak zaopiekujemy się także umysłem i myślami, wprowadzając elementy treningu mentalnego oraz narzędzia poznawczo-behawioralne.

 

 

 

 

 

 

Intensywność praktyki
Wszystkie techniki wykonujemy z poszanowaniem swoich możliwości i ograniczeń, bez oceniania, rywalizacji, pośpiechu.
W zależności od Waszych potrzeb, poranna joga będzie podzielona na grupę zaawansowaną oraz początkującą. Zajęcia w wodzie będą wykorzystywać elementy freedivingu (nie będą typowym kursem) i stopniowo zabierać Was głębiej w oddech, w rozluźnienie, w spotkanie ze sobą. Trening prowadzony będzie zarówno na basenie, w wodzie przy linie oraz podczas nurkowania na rafie.
Po południu zaprosimy Was na łagodne zajęcia warsztatowe, gdzie będziemy zgłębiać zagadnienia związane z treningiem mentalnym, filozofią jogi, techniką wykonywania asan, głębokim relaksem i rozluźnianiem. W zależności od czasu/pogody/Waszych chęci wybierzemy się na wycieczki wymienione w proponowanych dodatkowych aktywnościach.

Oddech i świadomość ciała
Dzięki pogłębionej pracy z oddechem, wyłączając kontrolujący umysł, będziemy miały szansę poczuć lepiej nasze emocje poprzez ciało. Osadzając się w nim, damy sobie szansę na powrót do naszej prawdziwej natury, esencji tego, kim jesteśmy. Będziemy budzić nasze ciała, szukać mądrości i źródła mocy w sobie, w centrum naszej kobiecości – brzuchu, miednicy. Poprzez pracę z ciałem – godnym zaufania przewodnikiem w naszym życiu, zwiększymy umiejętność słuchania siebie, wykorzystamy to, co już wiemy, próbując zrozumieć swoje reakcje i subtelne sygnały wysyłane przez ciało, co pozwoli na większą akceptację  i szukanie rozwiązań w sobie.
Będziemy pracować poprzez słowa, obrazy, doznania zmysłowe. Zintegrujemy obszary emocji, cielesności, umysłu, tak, aby dopełniały się, wspomagały wzajemnie i były źródłem inspiracji do poszukiwania harmonii i równowagi.

Freediving
Zwany także podwodną medytacją. Umożliwia bardzo głęboką integrację ciała, umysłu i emocji dzięki równoczesnej pracy z oddechem, ruchem, rozluźnieniem, wodą oraz wyzwaniem. Wzmacnia świadomość ciała, pozwala poczuć jego ciężar, temperaturę, miękkość, delikatność oraz siłę i znajdujący się w nim potencjał. Znaleźć napięcia w ciele i je uwolnić, puścić, świadomie poprowadzić ciało tak, jak chcesz, i tam dokąd chcesz. Poczuć kontrolę nad nim i równocześnie nauczyć się ją puszczać, obserwować ciało takim, jakie jest, akceptować je. Freediving stawia przed nami również wyzwania fizyczne i mentalne: spotkanie z dyskomfortem, czasem lękiem, oswojenie ich, spojrzenie na nie bez nadawania znaczenia, sprawdzenie, czym tak naprawdę są (czy są realne? czy to tylko nasza interpretacja?). Freediving to spotkanie ze sobą w podwodnym świecie ciszy, stłumionej stymulacji, mniejszej liczby atakujących nas bodźców zewnętrznych.

Czeka Cię praca oddechem i wstrzymywaniem oddechu oraz równocześnie technikami relaksacyjnymi. Podstawą jest w pełni świadome bycie tu i teraz. W kolejnych krokach będziemy pogłębiać kontakt z ciałem oraz eksplorować coraz dalej i odważniej umysł i emocje, obserwować reakcje oraz schematy pojawiające się, gdy na drodze pojawia się dyskomfort i trudności. Będziemy szukać drogi do radzenia sobie z nim poprzez wielopłaszczyznową zmianę zachowania oraz reakcji na poziomie ciała, emocji oraz umysłu i bardziej adekwatnego reagowania do sytuacji oraz zmianę sposobu myślenia i znaczenia nadawanego temu co się dzieje.

Czeka Cię również zabawa w wodzie na przybrzeżnych rafach oraz tajemniczym wraku. Wszystko w bezpiecznych, dostosowanych do umiejętności uczestników warunkach, pod czujnym okiem instruktorów.

Joga
Joga powstała i rozwijała się na przestrzeni tysięcy lat w Indiach i jest fundamentem tamtejszej kultury. Jej celem jest zwiększenie samoświadomości człowieka i stanowi kompleksowy system terapii obejmujący rozwijanie czucia i kontroli ciała, emocji, umysłu i relacji międzyludzkich. Istnieje wiele jej odmian, a podstawowa praktyka obejmuje asany – pozycje, które wzmacniają i uelastyczniają ciało, z poszanowaniem swoich możliwości i ograniczeń. Joga pomaga pozbywać się napięć, bólu, uczy budowania korzystnych wzorców ruchowych, wprowadza równowagę do naszych ciał, łagodzi stres, uspokaja, pomaga zwiększać mobilność i elastyczność, poprawia krążenie, wydolność, wspomaga lepsze funkcjonowanie układu mięśniowego, nerwowego, oddechowego, uczy stabilności.

Dzięki swojej uniwersalności, ponadczasowości i skuteczności joga staje się niezastąpionym remedium na problemy współczesnych ludzi, pomaga w codziennym życiu i w sytuacjach kryzysowych. W 2016 roku joga trafiła na listę niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO. W uzasadnieniu tej decyzji podkreślono jej wszechstronny wpływ na społeczeństwo – od jej walorów zdrowotnych i leczniczych po edukacyjne i artystyczne.

 

 

 

 

 

 

NIEZBĘDNY SPRZĘT

Joga: Na miejscu zapewniamy maty i wszelkie pomoce, niezbędne do praktyki. Jeśli masz matę, z którą nie lubisz się rozstawać, możesz ją śmiało zabrać ze sobą.

Freediving: Sprzęt indywidualny musisz zabrać ze sobą. Potrzebne Ci będą: pianka nurkowa/surfingowa (grubość 2-3mm jest ok, może być z krótkim rękawkiem – do kupienia za niewielkie pieniądze np. w Decathlonie), maska nurkowa, fajka, płetwy kaloszowe. Pozostały sprzęt zapewniamy. W razie trudności lub pytań dotyczących sprzętu napisz do nas.

Pozostałe: przyda Ci się duża chusta/sarong oraz peleryna przeciwdeszczowa (gumowa. Może być sztormiak)

 

O NAS

Łączymy nasze wieloletnie doświadczenia w pracy z drugim człowiekiem, jego fizycznością, oddechem, budowaniem relacji ze sobą i światem. Czerpiemy wiedzę z tradycyjnych technik dbania o umysł i emocje poprzez holistyczną pracę z ciałem i kontakt z naturą oraz korzystając ze współczesnych metod i form treningowych.

Agata 
Od początku mojej przygody z freedivingiem, tj. od 2008 roku, zafascynował mnie jego olbrzymi potencjał jako narzędzia do rozwoju osobistego, wzmacniania kompetencji, radzenia sobie ze stresem oraz możliwości wykorzystania go w procesie terapeutycznym. Posiadam najwyższe w Polsce uprawnienia trenerskie – stopień Instruktora Trenera Freedivingu w największych międzynarodowych organizacjach: AIDA International, PADI oraz Pure Apnea. Uważne i cierpliwe zgłębianie technik freedivingu, jogi ashtangi, medytacji, treningu mentalnego i innych technik pracy z ciałem i umysłem wsparły mnie w osiągnięciach sportowych – zdobywaniu kolejnych od 2009 oficjalnych rekordów Polski w nurkowaniu na głębokość oraz osiągnięciem w 2019 r. głębokości -101m na jednym oddechu. Doświadczenia własne oraz innych potwierdzające siłę oddziaływania freedivingu przyczyniły się do podjęcia przez mnie studiów psychologicznych i intensywnej pracy nad autorskim projektem stworzenia narzędzi opartych o elementy freedivingu, wspomagających proces coachingowy lub terapeutyczny, wspierających rozwój osobisty, przywracających kontakt z ciałem i wzmacnianie wewnętrznej integralności między ciałem, umysłem i emocjami.

Uwielbiam pracę z ludźmi i możliwość przekazywania im narzędzi, które mi przyniosły bardzo wiele korzyści. Cenię sobie partnerskie relacje z uczestnikami, oparte o ciepło, wzajemną uważność i troskę, akceptację, otwartość oraz zaufanie i bezpieczeństwo. Tego możesz oczekiwać ode mnie na naszym warsztacie.

Więcej o Agacie dowiesz się tutaj http://www.freediveexperience.com/about/

Emilia
Fascynacja potencjałem płynącym z pracy poprzez ciało sprawiła, że joga stała się moją główną ścieżką rozwoju osobistego. Od niemal 8 lat prowadzę regularne zajęcia w szkołach jogi, sesje indywidualne oraz warsztaty. Wierzę, że joga jest doskonałym narzędziem, które pomaga budować siłę i elastyczność – nie tylko na poziomie fizycznym – zwiększając tym samym świadomość ciała i otwierając głowę na doświadczanie w pełni wolności i radości życia. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w warsztatach i kursach uzupełniających holistyczne podejście z terapeutycznym ruchem.

Oprócz jogi zajmuję się masażem twarzy Shiatsu Facelift oraz Shiatsu Bodywork – masażami mającymi swoje źródło w  kulturze Japonii, łączącymi w sobie tradycję medycyny orientalnej z osiągnięciami współczesnej medycyny zachodniej w zakresie anatomii, fizjologii, fizjoterapii, osteopatii.

Od 8 lat praktykuję również Kyudo – tradycyjne łucznictwo japońskie, posiadam mistrzowski stopień 3 Dan oraz uprawnienia instruktora sportu ze specjalizacją w łucznictwie.
Te różnorodne formy aktywności, których punktem wspólnym jest świadomośc bycia w chwili obecnej, wspaniale się uzupełniają i pozwalają mi rozwijać umiejętności takie jak: cierpliwość, wytrwałość, systematyczność, równowagę, spokój, wrażliwość i uważność na drugiego człowieka.

Więcej o Emilce dowiesz się tutaj https://web.facebook.com/emiliaiwaniukyoga/

 

CO NAS CZEKA. KORZYŚCI

Dzień podzielimy na rytuały, które będziemy celebrować z otwartością i ciekawością.

Każdy dzień będziemy zaczynać i kończyć medytacją, momentem zatrzymania, powrotem do bycia w chwili obecnej. Wspólnie stworzymy bezpieczną, akceptującą przestrzeń do odkrywania potencjału naszych możliwości. Zbierzemy nasze  doświadczenia, poszukamy miękkości, lekkości, siły w sobie, równowagi pomiędzy napięciem i rozluźnieniem – z czasem na pytania, próby, modyfikacje, w atmosferze spokoju i cierpliwości. Na lądzie i w wodzie będziemy poznawać siebie, kontaktując się z naszą intuicją, budując relacje z innymi kobietami, zanurzając się w piękno natury, z poszanowaniem środowiska i siebie nawzajem.

Zatrzymując się i wyciszając, damy sobie szansę na to, by zobaczyć więcej. Cokolwiek robisz, punkt odniesienia, miejsce z którego zaczynasz, w którym podejmujesz decyzje, znajduje się w Tobie. Twoje ciało zna odpowiedź.


Zapraszamy!
Agata i Emilia

Kontakt i zapisy: info@bluego.pl lub telefonicznie 503-105-399 (do Agaty)

 

Ps. Co o warsztacie mówią zeszłoroczne uczestniczki?

Ludwika: To był cudowny czas z Wami, dzięki za suuuper organizację, opiekę i inspirację. Super się z Wami było na Bali. Jeszcze bardziej czarownie to już chyba nie można!!!! Przygoda z Bali, Jogą i Freedivingiem dzięki Wam niezapomniana 🙂 Życzę zapału do organizacji kolejnych wyjazdów, tak aby jeszcze dużo dziewczyn mogło skorzystać z dobrodziejstw czasu z Wami.

Iza: Chciałabym podzielić się moją wyprawą na Bali na warsztaty „W głąb siebie” z Agatą Bogusz – mistrzynią Polski we freedivingu oraz Emilią Iwaniuk – nauczycielem jogi, oazą ciepła i spokoju. To był niezwykły czas… i polecam każdemu, kto chce doświadczyć zanurzenia w głąb siebie i w głąb oceanu. Nawet jeśli dziś sądzisz, że to nie dla Ciebie, że woda i joga to nie Twój świat, to warto podjąć wyzwanie. Dziękuję dziewczyny!

Luiza: Jeszcze nie umiem sobie wyobrazić, że mogłoby być piękniej! Ogromne podziękowania dla Agaty Bogusz i Emilii Iwaniuk za wprowadzenie do tej przygody, za cierpliwość i wrażliwość na każdy bodziec. Warsztat z Wami dziewczyny to niezwykły czas… nie mogę doczekać się kolejnego. Polecam absolutnie wszystkim spotkanie z Agatą i Emilią.

Sylwia: Tej wyjazd pozwolił mi nie tylko zagłębić się w Ocean, wodę, która zawsze wzbudza we mnie lęk. Ale też w siebie, odkryć swoje moce, które wszystkie mamy, czy mechanizmy działania, które możemy zmieniać, a to wszystko w gronie wspierających przepięknych kobiet i na cudownej wyspie! Niezapomniany, ważny czas! Dziękuję!

Kasia: Pewnie, że polecam! To był fantastyczny czas obserwacji, pracy z ciałem i duchem, w miejscu którego barwy i zapach na długo pozostaną ze mną. Cudowna atmosfera, którą stworzyłyście, dała mi poczucie bezpieczeństwa i spokoju. I odkrycie mocy oddechu! Bardzo ciekawe doświadczenie 🙂 🙂

Asia: Do wszystkich kobiet – polecam ten warsztat!
Moje dwie przyjaciółki, Agata Bogusz i Emilia Iwaniuk Yoga & Shiatsu, najwspanialsze istoty na Ziemi jakie znam, zorganizowały (po raz pierwszy wspólnie) warsztat dla kobiet. Miałam okazję być z nimi i obserwować jak pracują: niezależnie, każda w swojej dziedzinie (joga/ freediving), ale też wspólnie, uzupełniając się swoim doświadczeniem i wiedzą. Jestem pełna podziwu jak profesjonalnie przygotowały ten wyjazd. Nie, żeby mnie to jakoś zaskoczyło, bo znam obie wiele lat, ale widzieć codziennie jak angażują się w pracę, to zupełnie co innego. Czułam jednocześnie głębokie wzruszenie i ogromny szacunek.
To, co robią, jest przemyślane, mądre, ale przede wszystkim bardzo nam, kobietom, potrzebne. Obserwowałam z boku proces przemian jakie zachodziły w uczestniczkach… i to był kosmos! Gdybym mogła cofnąć czas, każdej z nich zrobiłabym zdjęcie „przed i po”, aby mogły zobaczyć jak m.in. praca mentalna manifestuje się na zewnątrz.
♡( ◡‿◡ )♡
Kolejna edycja warsztatów już pod koniec kwietnia – jedźcie!
Aha – zapomniałam dodać, że to wszystko dzieje się na Bali, więc… no właśnie (*^‿^*)
PS. Agata i Emilia dziękuję ♡

Posted in: trips