Posted by on 08/05/2021

16-24 PAŹDZIERNIK 2021
Grecja – Kalamata

Obóz treningowo-szkoleniowy
Kurs Instruktora Freedivingu AIDA

 

PAŹDZIERNIK 2021

Obóz treningowo-szkoleniowy: 8 dni treningowo-szkoleniowych z jednym dniem przerwy. Nurkujemy raz dziennie rano (nurkowanie z łodzi). Popołudnia mamy wolne (relaks / zwiedzanie okolicy) lub przeznaczone na zajęcia na sucho (wykłady, ćwiczenia) lub sesje basenowe w zależności od opcji szkoleniowej.

Kurs instruktorski: 8 dniowy kurs na stopień instruktora freedivingu AIDA. Więcej szczegółów na temat programu i wymagań uzyskasz drogą mailową.

 

Organizacja dnia treningowego lub szkoleniowego

Nurkujemy raz dziennie rano (nurkowanie z łodzi). Popołudnia mamy wolne (relaks / zwiedzanie okolicy) lub przeznaczone na zajęcia na sucho (wykłady, ćwiczenia) lub sesje basenowe w zależności od opcji szkoleniowej. Ostateczny program i rozkład dni szkoleniowych zależeć będzie od pogody i warunków wodnych.

Dodatkowo będziemy mieć możliwość nurkowania na profesjonalnej windzie (dodatkowo płatne).

Miejsce: Grecja – kolebka freedivingu 🙂 korzystamy z bazy freedivingu specjalizującej się w zabezpieczaniu treningów głębokościowych, organizacji głębokościowych zawodów freedivingu (m.in Mistrzostw Świata) oraz indywidualnych prób bicia rekordów świata. Mamy do dyspozycji nie tylko wysokiej klasy sprzęt, ale i ekipę, która zna się na swojej pracy oraz przede wszystkim bezpieczeństwie. Uczestnicy będą trenować i szkolić się pod okiem kilkuosobowej kadry instruktorskiej, kursy i program treningowy nadzorować będzie Agata Bogusz.
A do tego wspaniała grecka kuchnia – o tyle wyjątkowa na Kalamacie, że to jeden z najważniejszych rolniczych regionów w Grecji (np. największa produkcja oliwek).

Warunki pogodowo-wodne: czerwiec to okres przed sezonem (mniej ludzi!), ale pogoda wtedy jest stabilniejsza niż w okresie wakacyjnym. Zeszłoroczne warunki w październiku: morze od rana do ok. godziny 14 jak tafla jeziora, temperatura wody 24 stopnie (brak termokliny do 65m lub głębiej, pianka 3mm wystarcza w zależności od długości sesji), temperatura na powierzchni w ciągu dnia 25-29 stopni, w nocy chłodniej (ciepła bluza na wieczory wystarczająca).

Tak było w październiku 2018

 

 

 

 

 

 

Fot. Nicholas Kouvaras

Program i cena w zależności od wybranej opcji treningowo-szkoleniowej:

Opcja 1: Kurs AIDA4 Master Freediver (4 dni), koszt 390 EUR

Opcja 2: Kurs AIDA3 Advanced Freediver (4 dni), koszt 320 EUR

Opcja 3: Kurs AIDA2 Beginner Freediver (3 dni), koszt 280 EUR

Opcja COMBO MASTER: kursy AIDA 3 + 4 (8 dni), koszt 650 EUR

Opcja COMBO ADVANCED: kursy AIDA 2 + 3 + 1 trening (8 dni), koszt 580 EUR

Opcja AIDA 4 + 4xTRENING (8 dni): kurs AIDA4 + 4xtrening (1 sesja dziennie), koszt 570 EUR

Opcja TRENING czerwiec (8 dni): 1 sesja dziennie, koszt 400 EUR.

 

 

Nie znalazłeś opcji dla siebie? Skontaktuj się z nami! 

Więcej szczegółów na temat interesującego Cię pakietu możesz uzyskać kontaktując się z nami mailowo na info@bluego.pl

 

Co zawiera każdy z pakietów?

– główną opiekę i nadzór trenera freedivingu Agaty Bogusz wraz ze współprowadzącym szkolenia i treningi instruktorem Krzyśkiem Tomickim oraz wsparcie w wodzie (asekuracja) dodatkowych instruktorów asystujących

– sesje głębokościowe (z łodzi) – jedna sesja głębokościowa dziennie zgodnie z wybraną opcją

– wykłady (dotyczą tylko kursów, liczba godzin zależy od poziomu szkolenia)

– materiały szkoleniowe AIDA (dotyczą tylko kursów)

– sesje na sucho oddechowe, relaksacyjne, stretching (poranny stretching jest dla każdej z opcji, pozostałe w zależności od poziomu szkolenia)

– sesje basenowe (dotyczą tylko kursów, w zależności od poziomu szkolenia 1 lub 2 sesje)

– sprzęt stanowiskowy (boje, system przeciwbalastowy oraz nurkowie zabezpieczający korzystający ze skutera w przypadku głębszych nurkowań, tlen do dekompresji dodatkowo płatny)

– dostęp do bazy freedivingu (prysznice i toalety, miejsce na przechowywanie sprzętu, sala wykładowa itp.)

– certyfikat AIDA (dotyczy pakietów szkoleniowych pod warunkiem spełnienia standardów)

– ubezpieczenie nurkowe DAN

Kto może wziąć udział?

Opcja COMBO MASTER dla już nurkujących i regularnie trenujących oraz posiadających ukończone szkolenie na poziomie podstawowym (np. AIDA2).

Opcja COMBO ADVANCED dla początkujących lub preferujących spokojniejsze tempo nauki.

Opcja – kursy – do wyboru – dla tych zdecydowanych na ukończenie szkolenia na konkretnym poziomie od zupełnie początkującego do zaawansowanego freedivera.

Opcja TRENING dla już nurkujących i posiadających co najmniej podstawowe szkolenie freedivingu za sobą lub doświadczenie i wiedzę na tym poziomie, tj. AIDA2 / PADI Freediver / SSI 1 / Pure Apnea 1, którzy nie są zainteresowani zdobyciem stopni, chcą potrenować nurkowania na głębokość bez pogłębiania teorii freedivingu. Limity głębokości dostosowane do Waszych możliwości (czyt. bez limitu 🙂 ).

Ceny zawierają tylko treningi i szkolenia zgodnie z powyższym opisem. Dodatkowo płatne:

– przelot i transport z lotniska w Atenach do Kalamty (np. autobus lub wynajęty samochód)
– zakwaterowanie i wyżywienie
– ubezpieczenie turystyczne
– sesja na windzie
– inne atrakcje / zwiedzanie / wynajęcie samochodu
– inne koszty nie ujęte w opisie pakietów szkoleniowych
– sprzęt indywidualny (pianki nurkowe, płetwy, balast itd. – wszystko czego Wam brakuje we własnym sprzęcie)

Zakwaterowanie i przelot:

Zakwaterowanie: we własnym zakresie (polecamy portal Airbnb lub Booking.com). Najlepiej zebrać się w większą grupę i wynająć wspólnie apartament w pobliżu centrum nurkowego (https://goo.gl/maps/KfGPBQHPfwQ2 ). Na miejscu są też hotele (Kalamata jest turystycznym miastem, wyjazd jest po sezonie więc nie powinno być trudności ze znalezieniem miejsca).

Przelot i dojazd do Kalamaty:
– bezpośrednie loty z Gdańska do Kalamaty (tanie linie, loty w środy i soboty)
– wyloty z różnych miast Polski do Aten (tanie linie)
– z Aten dość łatwo dostać się na Kalamatę transportem publicznym (autobus z lotniska na dworzec autobusowy i dalej bezpośredni autobus do Kalamaty kursujący mniej więcej co 1-2 godziny; czas przejazdu ok. 3 godzin).

Zgłoszenia drogą mailową na info@bluego.pl przyjmujemy do wyczerpania miejsc. W celu rezerwacji miejsca niezbędna jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 200 EUR w przeciągu 7 dni od zgłoszenia. Reszta kwota do zapłaty najpóźniej na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia. Obowiązuje kurs EUR z dnia zgłoszenia.

Organizator ma możliwość odwołania szkolenia w sytuacji nie zebrania minimalnej grupy osób lub w innej sytuacji losowej uniemożliwiającej mu poprowadzenie szkolenia – w takich przypadkach zadatek jest zwracany w całości.

Posted in: kursy freedivingu, trips