Warsztaty, terapie, treningi specjalne, sesje coachingowe prywatne oraz dla grup. Pracujemy z ciałem – umysłem – wodą – oddechem. Sięgamy głęboko, aby obserwować, poczuć, zrozumieć, pokochać, a następnie zaakceptować lub zmienić. Stawiamy wyzwania. Testujemy różne strategie. Gramy i igramy z umysłem, uspokajamy ciało, obserwujemy emocje. Wszystko po to, by prawdziwie doświadczyć własnego nieograniczonego potencjału. By żyć prawdziwiej. By budować autentyczne i zdrowe relacje z innymi.

 

Co u nas znajdziesz?

Sesje indywidualne z trenerem

Dopasowane do Twoich potrzeb, celów, procesu, w którym nasze treningi mogą Cię wesprzeć. Połączenie pracy z oddechem, ciałem, myślami i emocjami na sucho oraz w wodzie wspomaga ukoić układ nerwowy, rozluźnić mięśnie, odzyskać wewnętrzny spokój i równowagę. Zanurzenie w wodzie ogranicza ilość docierających do zmysłów bodźców, co ułatwia skupienie na chwili obecnej i zwiększa świadomość własnych stanów fizycznych i emocjonalnych. Elementy wstrzymywania oddechu pogłębiają kontakt ze sobą, uwrażliwiają na sygnały z ciała, reakcje emocjonalne i pojawiające się myśli. Większa uważność na stan wewnętrzny, napięcie mięśniowe, oddech, pracę serca przywraca zdolność ich świadomej kontroli.

Warsztaty grupowe (w Polsce lub wyjazdowe)

Warsztaty prowadzimy najczęściej we współpracy z innymi specjalistami, psychologami, terapeutami, trenerami i instruktorami. Łączymy pracę na wielu poziomach (umysł-emocje-ciało) wykorzystując różnorodne techniki i wplatając w to oczywiście wodę. Bazujemy na podobnych narzędziach jak w pracy indywidualnej. Program i forma zależy od tematu warsztatu i miejsca. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się o nadchodzących wydarzeniach.

Warsztaty i sesje grupowe dla firm

Z zakresu m.in. radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami, technik redukcji stresu i napięć, poszukiwania zasobów wewnętrznych i mocnych stron, budowania zaufania do siebie, budowania zaufania do innych w tym także wzmacnianie relacji w obrębie zespołu lub współpracujących działów.
Bazują na tych samych narzędziach, co sesje indywidualne z trenerem. Dokładny program i forma jest ustalana wspólnie z Państwem i dopasowana do potrzeb zespołu. Proponujemy Państwu następujące formy zajęć:
1. Warsztaty grupowe łączące teorię z praktyką. Część praktyczna może odbyć się na sucho lub/i na basenie
2. Warsztaty wyjazdowe łączące teorię z praktyką, mogą ograniczać się do zajęć na sucho i na basenie lub być rozszerzone o zajęcia na wodach otwartych oraz typowo kursowe elementy freedivingu
3. Sesje uzupełniające inne warsztaty i zajęcia prowadzone u Państwa w firmie

Treningi wspierające pracę terapeutyczną i coachingową

Oferta skierowana do psychologów, coachów oraz placówek świadczących usługi psychologiczne, coachingowe, rozwoju osobistego i inne. Skontaktuj się z nami w sprawie programów oraz pakietów.

 

Nasze doświadczenie – oto niektóre z naszych zrealizowanych projektów:

 

 

Warsztat Fiero

To warsztat skierowany do kobiet, autorski program stworzony przez pierwszego w Polsce Master Sex Coach Martę Niedźwiedzką i Agatę Bogusz.
„Fiero” stanowi unikalne połączenie terapii grupowej, coachingu z elementami freedivingu – pracą z oddechem, deprywacją sensoryczną i praktyką uważności prowadzoną w wodzie.

3 edycje warsztatu, liczba uczestniczek 7-10 osób.

 

 

 

Wyprawa turystyczno-warsztatowa Mindfulness – Freediving – QiGong

Skierowana do wszystkich, prowadzona przez 3 trenerów: czołowego polskiego psychologa Wojciecha Eichelbergera, trenera łączącego wschodnią sztukę QiGong z głęboką pracą z ciałem metodą Feldenkraisa Tomka Eichelbergera oraz  trenera freedivingu Agatę Bogusz.

1 edycja wyjazdu, liczba uczestników 16.

 

Jakie elementy treningu freedivingu są podstawą pracy terapeutycznej i rozwoju osobistego?

1. Oddech – bez tego ani rusz. Podstawą do wstrzymania oddechu jest prawidłowe oddychanie przed – by osiągnąć maksymalne rozluźnienie i wyciszenie (nauka relaksacji), a następnie wzięcie ostatniego pełnego oddechu. Celem jest zminimalizowanie zużycia tlenu (relaksacja), a następnie zgromadzenie jak największej ilości powietrza (tlenu – paliwa). Uczymy jak oddychać pełną piersią, jak korzystać z całej objętości płuc, jak przywrócić prawdziwy, naturalny, zdrowy oddech.

2. Głęboka relaksacja – umiejętność rozluźnienia przed i w trakcie nurkowania – jak zmniejszyć zużycie tlenu? Trzeba zwolnić. Zarówno umysł, jak i ciało. Zatrzymać się. Być tu i teraz. Umiejętność świadomego rozluźniania: obserwacja ciała i odnajdywanie napięć, a następnie usuwanie ich, słuchanie myśli i ich wyciszanie. To kolejny element podstaw freedivingu. Im mniejsza aktywność, napięcie – tym mniejsze zużycie tlenu.

3. Świadomość ciała, efektywność ruchu i koncentracja umysłu – większość dyscyplin freedivingu wymaga poruszania się z odpowiednią techniką i zachowaniem najwyższej jakości ruchów, a dodatkowo dokładnej realizacji wcześniej przygotowanego planu – krok po kroku całej strategii, obejmującej zarówno elementy fizyczne, jak i umysłowe. To nie znaczy, że tracimy rozluźnienie. Szukamy złotego środka między całkowitym rozluźnieniem, a byciem skupionym. Rozluźnienia i świadomości. Optymalnego funkcjonowania, wykonania zadania najlepiej i z jak najmniejszym wysiłkiem. Dążenia do celu i odpuszczania.

4. Dyskomfort związany ze wstrzymywaniem oddechu i wzrastającym poziomem dwutlenku węgla – poznanie podstaw fizjologii pozwala zrozumieć brak zagrożenia związanego ze spadkiem tlenu. Dyskomfort, z którym mierzy się freediver, wiąże się z podniesieniem poziomu dwutlenku węgla w organizmie, który manifestuje się przez odczucie napięcia w obrębie klatki piersiowej oraz tzw. „skurcze przepony”. Dyskomfort zwiększa się z wydłużaniem czasu wstrzymywania oddechu (ze względu na rosnący poziom dwutlenku węgla). Freediver stopniowo uczy się jak powoli dojść do granicy komfortu, poznać ją, a następnie stopniowo przekraczać i świadome wydłużać czas wstrzymywania oddechu w sposób bezpieczny przy równoczesnej obserwacji reakcji umysłu i ciała.

5. Najwyższy poziom wtajemniczenia (kurs na poziom 3) to dopiero możliwość zmierzenie się z sytuacją, w której może (ale wcale nie musi) dojść do obniżenia poziomu tlenu. Szkolenia zaawansowane obejmują specjalne treningi, które pomagają ciału zaadaptować się do mniejszej zawartości tlenu w organizmie (na poziomie rekreacyjnym nie ma mowy o takiej sytuacji).

Dlaczego freediving może być narzędziem terapeutycznym?

– woda rozpuszcza blokady i obnaża prawdę o nas samych, trudno w niej oszukiwać, pomaga spotkać się z prawdzimym „ja”
– mierzenie się z dyskomfortem umysłu i ciała – w sposób bezpieczny i kontrolowany, nauka radzenia sobie z dyskomfortem za pomocą licznych strategii nakierowanych zarówno na ciało i umysł
– konieczność bycia „tu i teraz” podczas wstrzymywania oddechu, skupienia na sobie, na własnych myślach i odczuciach ciała
– konieczność zaufania sobie (ciału i umysłowi) i innym (nasz partner – asekurant)

Czego uczy freediving, co można wykorzystać w procesie rozwoju osobistego oraz terapeutycznym?

– świadomość ciała
– nauka prawidłowego oddechu
– świadomość umysłu
– zaufanie sobie
– odpowiedzialność za swoje ciało i myśli
– zaufanie swojemu ciału i rozumienie jego sygnałów
– nauka uważności – w stosunku dosamego siebie (ciało i umysł), jak i otoczenia
– głębokie czucie ciała
– umiejętność relaksacji, wyciszenia się, z czasem działające bardzo szybko, na zawołanie
– umiejętność obserwacji myśli
– umiejętność rejestracji pojawiającego się napiecia oraz stresu
– mierzenie się z dyskomfortem i oswajanie go
– poznanie własnej siły i mocy, wzmocnienie
– nauka kontroli i odpuszczania
– dostęp do skryptów, głębokiej retrospekcji działania umysłu
– zderzenie się z ograniczeniami umysłu i ciała, praktyka radzenia sobie z nimi, obejścia lub akceptacji
– zarządzanie myślami, stresem
– zaufanie innym